пятница, 15 февраля 2019 г.

Небесна Сотня - символ відродження нації

 
Витає дух нескореної волі,
Гримлять щити, молитви і пісні,
Рядами рівними між нас ідуть герої,
Усі, хто голову поклав в ті страшні дні…
День Героїв Небесної  Сотні – день сили духу і стійкості нашої країни, день Героїв, що віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.
Про Героїв Майдану ще будуть складати легенди. А коли буде побудоване національно орієнтоване суспільство, їх імена золотом вибють на плитах Майдану. А книги про Майдан уже написані.
 МАЙДАН, який пережила Україна взимку 2014 року, звичайно, не зміг не спричинити і своєрідного літературного відгуку. За останній час уже видано кілька антологій віршів. Герої Майдану вічно живі у прозових творах письменників.
Бібліографічний анотований список літератури

Базів Василь.  Армагеддон на майдані : роман-реквієм.-  К. : Український пріоритет, 2014.- 16ос.
 24 червня у столичній книгарні "Є" письменник Василь Базів презентував свій роман "Армагеддон на Майдані". Прототипом головного героя став активіст Євромайдану Юрій Вербицький, викрадений 21 січня і вбитий після катувань.
"Юрій Вербицький став першою жертвою режиму Януковича. Він помер мученицькою смертю у мирний час і у мирній країні. Це стало шоком для суспільної свідомості і для мене також. Юрій — мій земляк. А його тіло знайшли у тому місці, де я часто буваю. Його смерть важко переживав. У стані збудження зрозумів, що не можу не написати книгу. Довго обдумував і виношував її, а написав швидко. Думки накривали, навіть записувати не встигав. Вже у березні роман закінчив", - розповів Василь Базів.   екс-заступник голови Адміністрації Президента України, спічрайтер Леоніда Кучми, дипломат, президент Українського центру геополітичних та національних стратегій.

Майдан став подією світового масштабу, бо він змусив змінити цивілізаційний хід історії. Майдан візуалізував не лише повстання українців проти корупційної влади, не лише бунт за утвердження Європейських цінностей  і приєднання України до Європи. Це частина вселенської боротьби Добра супроти Зла. Наша революція стала подією, яка може змінити сучасну мапу світу. «Майдан – це камертон, який заставляє здригатися усіх в унісон по всій Землі носить у собі Божественну іскру співчуття до ближнього…» - рядки з книги Василя Базіва
Васильчук С.К. Зборів : поема.- Житомир : Євенок О.О., 2015.- 60с.   


Поема «Зборів» - поетичний гостросюжетний твір із історії України, від часів повстання Української незалежної козацької держави гетьмана Богдана Хмельницького в 1648-49 рр., і до наших днів, до Майдану і героїв «Небесної сотні».
     Засобами художніх образів, спираючись на глибоке знання правдивої рідної історії, керуючись патріотичними почуттями та держа-     
вницьким переконанням, автор веде читача крутими стежками історії рідного народу, героїчними і трагічними, славними і ганебними.
 
 Рудневич Марко. Я  З НЕБЕСНОЇ СОТНІ :
повість.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014.-182с
 
 «Я з Небесної сотні". Власне, будь-якому  більш-менш обізнаному українцю, та й не лише українцю, назва сама скаже за себе. Цілком зрозуміло, чим все закінчиться.
У першій частині, коли Макс ще живе вдома, в звичній обстановці, він схожий на середньостатистичного українського студента, який нічим незвичайним не виділяється, таких в Україні тисячі. Він їздить до інституту, спілкується з ровесниками, стикається з такими ж проблемами й турботами, з якими стикається і більшість з нас кожного дня. Нормальний хлопець, не гірше і не краще. Але чим далі, тим сильніше в ньому проявляються риси Холдена Колфілда з "Над прірвою у житі" Селінджера. Не марно видавець в анотації проводить пряму паралель. У другій частині друзі опиняються на Майдані. Майдан описується зовсім не пафосно, в героїзмі людей немає нічого фальшивого, він і героїзмом-то не здається. Просто ті, хто там опинився, не могли вчинити по-іншому а справи інших – шукати собі виправдання. Життя наметового містечка чимось нагадує життя піонерського табору: побудка, сніданок, зарядка, а після того конкурси й змагання… але це зовсім не забава чи розвага, тут на карту поставлене щось набагато важливіше. Саме в цій абсолютній відсутності пафосу, сприйнятті дійсності очима звичайного хлопця (нехай і з живою уявою, але далекого від політики та публічності) і криється, на мою думку, головна чарівність повісті.
 

Комментариев нет:

Отправить комментарий